Jdi na obsah Jdi na menu
 


20. 10. Mnichovská muzejní noc

20. 11. 2007
Hundewetter a dlouhý víkend mě vyhnaly do Mnichova na Mnichovskou muzejní noc (Die Lange Nacht der Münchner Museen). Dozvěděl jsem se o ní ze stránek CAW (Club Ausländischer Weihenstephaner). Jedná se o klub zahraničních studentů ve Freisingu. Doporučuju si přečíst jejich historií. Zvlášť válečný léta jsou moc zajímavý (klubové stránky). Za 15 Euro byla od 19.00 do 2 hodin ráno přístupná většina muzeí a galerií v Mnichově. Navíc tahle vstupenka platila jako jízdenka do všech dopravních prostředků, takže to bylo celkem levný. Sejít jsme se měli na vlakovým nádraží ve Freisingu. Byla to docela sranda, než jsme se poznali, ale nakonec se to povedlo. Jména si už nepamatuju, tak aspoň národnosti : Kanaďan, Kaliforňanka, Koloréďan, Kolumbijec, Francouzka, Angličan a já tedy Čech :-).

Nejdřív jsme vyrazili do státního muzea antiky (Staatliche Antikensammlungen). Na rozehřátí to bylo akorát - sochy, sochy, sochy... Jedna mě ale zaujala. Idol ženské krásy z roku 2600 před Kristem.

Další naše kroky směřovaly do galerie moderního umění (Pinakothek der moderne). Hned u vhodu nás upoutala architektura budovy, však se podívejte na fotky. Šel jsem s Ricardem a Catrin do odělení designu. Krom zajímavých židliček, Porshe ze dřeva jsme narazili na nádhernej tatraplán. Zajímavá byla i výstava fotek z Číny.

Následovala galerie starých mistrů (Alte Pinakothek). Ta nebyla nic moc. Samej Kristus a svatý. Pár hezkých obrázku jsem tam ale pořídil.

Po téhle galerii jsme společně usoudili, že už bylo kultury dost a rozhodli se navštívit Muzeum rybářství a lovectví a pak eventuelně Muzeum Oktoberfestu. Nakonec jsme zůstali jenom u rybářů a lovců (Deutsches Jagd- und Fischereimuseum). Tohle muzeum bylo fajn, možná trochu moc lidí. Jinak jsme ale potkali pár vtipných exponátů. Zvlášť se nám líbilo, jak zde myslí na zrakově postižené (viz fotky :-). Po tomhle muzeu jsme stihli skočit ještě na jedno nefalšovaný mnichovský Weissbier a pak už rychle na vlak zpátky do Freisingu.

Celkově bych tuto akci hodnotil, za velmi zdařilou. Jenom taková drobnost mi to dneska zkazila; přečetl jsem si totiž na stránkách jinýho studentskýho klubu, že na tuto sobotu a neděli pořádají dvoudenní výlet na Zugspitze :-( . Uklidňuju se jenom Tím, že tu co chvíli prší a že dnes bude asi v Alpách hrozná čina. 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář